Autos Truck Service w akcji „Bezpieczny Warsztat” SDCM

Serwisy Autos Truck Service dołączyły do grona „bezpiecznych warsztatów” biorących udział w kampanii społecznej, której celem jest wsparcie niezależnych warsztatów, które oferują usługi w oparciu o wysokie standardy, których nie powstydziłyby się serwisy autoryzowane.

Kampania społeczna bezpiecznywarsztat.pl wystartowała w czerwcu tego roku. Od tego czasu nie-zależne warsztaty zarówno osobowe jak i ciężarowe mogły się zgłaszać celem weryfikacji wykonywanych przez nie usług uświadamiając tym samym klientom, że naprawa samochodu, który jest na gwarancji w nieautoryzowanej stacji wcale nie oznacza utraty gwarancji. Na stronie akcji dostępna jest wyszukiwarka polecanych warsztatów w obu segmentach. Wśród nich znalazły się również serwisy Autos Truck Service z Solca Kujawskiego, Inowrocławia i Włocławka, które od wielu lat cieszą się zaufaniem wśród klientów.

Głównym celem akcji jest uświadomienie kierowcom, że dzięki unijnemu prawu można bez utraty gwarancji naprawiać i serwisować auta poza autoryzowanymi serwisami. Przepisy te pochodzą z Rozporządzenia Komisji Europejskiej nr 461/2010, a potocznie określane są skrótem GVO lub MV BER. Kluczowe jest to, że zapisy zawarte w tym rozporządzeniu pozwalają klientom nawet w okre-sie obowiązywania gwarancji stosować części zamienne niezależnych producentów, a nie tylko pro-dukty z logo koncernów samochodowych.

Dla zachowania gwarancji ważne jest:

  • serwisowanie zgodnie z zaleceniami producenta samochodu
  • dokonanie odpowiedniego wpisu w książce serwisowej pojazdu
  • zastosowanie części, co najmniej porównywalnej jakości
  • każdorazowe wystawianie faktur na serwis i części
autostrada autos

W samochodzie na gwarancji można stosować części nie tylko z logo producenta pojazdu, ale także znacznie tańsze części oferowane przez niezależny rynek. Dlatego jeśli sprężarka do klimatyzacji wymaga regeneracji lub należy wymienić siłownik membranowo-sprężynowy, nie trzeba z takimi naprawami udawać się do autoryzowanej stacji obsługi, ale można skorzystać z usług niezależnego warsztatu.

Wynikająca z gwarancji producenta pojazdu bezpłatna naprawa będąca wynikiem awarii nadal możliwa jest wyłącznie w autoryzowanej stacji obsługi, ale już przegląd okresowy czy wymiana elementów eksploatacyjnych mogą być przeprowadzone w dowolnym warsztacie. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem, że warsztat będzie wykonywać naprawy zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Ważne jest również dokonanie wpisu w książce serwisowej. Nie można zapomnieć o udokumentowaniu takiego zlecenia fakturą.

Równie istotnym celem kampanii jest także zaprezentowanie profesjonalizmu producentów, dystrybutorów części zamiennych oraz warsztatów motoryzacyjnych. Na stronie internetowej bezpiecznywarsztat.pl są dostępne porady prawne, techniczne wskazówki dotyczące naprawy samochodu i doboru części udzielane przez ambasadora akcji Adam Klimka.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji bezpiecznywarsztat.pl jest Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnich – organizacja skupiająca największych producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych, działających w Polsce.

Data dodania: 14.11.2016r.
serwis 24 h pomocpomoc 24h Solec Kujawskipomoc 24h Inowrocławpomoc 24h WłocławekKierownik Serwisów
KONTAKT SERWIS

SOLEC KUJAWSKI

INOWROCŁAW

GRUDZIĄDZ

WŁOCŁAWEK