Autos w gronie najlepszych w Europie

Przygotowany przez Wolk After Sales Experts raport przedstawiający sytuację dystrybutorów części zamiennych do samochodów ciężarowych w Europie przedstawia firmę Autos jako lidera sprzedaży w Polsce i piątą pod tym względem firmę na rynku europejskim.

Wolk After Sales Experts – niemiecka niezależna instytucja zajmującą się analizą rynku aftermarketowego w Europie opracowała raport „Najwięksi dystrybutorzy części do samochodów ciężarowych w Europie 2014”. Raport przedstawia kompleksowo profile 216. największych i najważniejszych firm z 33 krajów działających na rynku europejskim i zajmujących się dystrybucją części zamiennych do pojazdów ciężarowych i autobusów. Publikacja powstała w oparciu o powszechnie dostępne, otwarte źródła, statystyki i inne materiały oraz opinie niezależnych ekspertów.

Raport przedstawia również ogólną sytuację branży ciężarowej w każdym z 33. prezentowanych krajów. Pokazuje np. potencjał rynku pod względem ilości zarejestrowanych aut ciężarowych i autobusów w każdym z nich. Poza tym dokładnie prezentuje sylwetki najważniejszych dystrybutorów działających na poszczególnych rynkach. Znajdziemy tam m. in. takie kraje jak Polska, Austria, Niemcy, Włochy, Anglia, Francja, Chorwacja, Litwa, Rumunia czy Portugalia. Z publikacji można uzyskać informację o ilości zatrudnianych pracowników, liczbie oddziałów oraz krajach europejskich, w których dany dystrybutor jest dostępny lub ma swoje przedstawicielstwo.

Głównym kryterium decydującym o pozycji firmy na jej macierzystym rynku, jak również na rynku europejskim jest obrót. Do określenia wysokości obrotu zostały wykorzystane dane finansowe od 2012 roku do czasu przygotowania i publikacji raportu w roku 2014.

Podsumowanie polskiego rynku ciężarowego prezentuje jedenaście firm uszeregowanych według wysokości osiągniętego obrotu. Wśród wyróżnionych dostawców trzy firmy reprezentują kapitał zagraniczny, pozostałe osiem swoje centrale ma w Polsce. Pozycję lidera na polskim rynku w branży ciężarowej zajmuje firma Autos, która plasuje się na pierwszym miejscu zestawienia wyprzedzając drugiego w rankingu dystrybutora części o 42.5 mln €.

Równie ciekawy jest ranking podsumowujący działania dystrybutorów, ale w skali europejskiej. Znalazło się wśród nich 20. najlepszych firm z pośród 216. analizowanych w raporcie, ze wszystkich 33. krajów. Jest m.in. trzech reprezentantów Niemiec i aż cztery firmy z Polski. W tym zestawieniu pojawia się również firma Autos i zajmuje wysokie 5. miejsce, a co ważniejszej jest najwyżej notowana względem pozostałych dystrybutorów reprezentujących Polskę.

Data dodania: 9.07.2015 r.

PROMOCJE

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz