Komputer diagnostyczny - niezbędne narzędzie w nowoczesnym warsztacie

Coraz więcej pojazdów użytkowych wyposażonych jest w podzespoły elektroniczne. Już nie tylko sterowanie szybami odbywa się elektronicznie. Poduszki powietrzne, silnik czy hamulce to tylko kilka elementów, których sterowanie również odbywa się za pomocą elektroniki. W świetle tych zmian warsztat, żeby móc wykonać szybką i dokładną usługę musi mieć w swojej ofercie możliwość wykonania diagnostyki komputerowej.

stacja diagnostyczna

Firma Autos odpowiadając na potrzeby warsztatów przygotowała obszerną ofertę dotyczącą komputerów diagnostycznych.

Obserwując wybory klientów widać, że największym uznaniem cieszy się diagnostyka wielomarkowa Jaltest hiszpańskiej firmy Cojali. Wynika to przede wszystkim z kilkunastoletniego doświadczenia w rozwoju i nieustannym udoskonalaniu tego produktu.

Tak, w odpowiedzi na potrzeby rynku powstało urządzenie, które jest w stanie zdiagnozować ciężarówkę niezależnie czy ta ma normę spalin Euro II czy Euro VI. Również naczepy i przyczepy posiadające najnowsze modulatory Haldex, Knorr, WABCO, autobusy, samochody dostawcze, silniki przemysłowe, maszyny rolnicze czy budowlane są diagnozowane przez Jaltest.

Urządzenie w każdym z wyżej wymienionych pojazdów wykona diagnostykę błędów i podpowie gdzie znajduje się element, który może być odpowiedzialny za jego wystąpienie. Jaltest umożliwia również sprawdzenie informacji o sterowniku, wykonanie pomiaru wartości bieżących ciśnień czy temperatur. W zależności od sterownika możemy wykonać test jego podzespołów, wykonać ich przyuczenie, kopiowanie i kalibrację.

Wartością dodatkową, która przekonuje klienta do wyboru Jaltest jest biuletyn techniczny i pakiet szkoleń.

diagnostyka jaltest

Urządzenie posiada licencję na 12 miesięcy, liczoną od miesiąca, w którym zostało uruchomione. Licencja ta pozwala na korzy-stanie z biuletynu technicznego, w którym znajduje się wiele informacji pomocnych nie tylko podczas diagnozowania pojazdu, ale i w codziennej pracy. W biuletynie znajdziemy opis wszystkich komponentów zainstalowanych w danym układzie np. pompie paliwowej - jej umiejscowieniu, parametrach pracy, itp. Biuletyn techniczny zawiera również schematy elektryczne oraz dane techniczne takie jak grubości okładzin hamulcowych, momenty dokręceń czy prawidłowe ustawienie rozrządu.

Diagnostyka Jaltest daje też możliwość raportowania wykonanych serwisów technicznych i diagnostycznych, a także możliwość rozliczania pracy mechaników. Każdą wykonaną diagnostykę i przegląd można archiwizować, a jego zapis odczytać w dowolnym czasie. Urządzenie informuje też o czasie, który jest przewidziany na wykonanie danej naprawy. Buduje to większe zaufanie klienta, co do słowności terminu naprawy, a mechanikom daje możliwość rzeczywistego planowania czasu naprawy.

Bardzo ważnym aspektem są również szkolenia i wsparcie techniczne.

Kupując diagnostykę Jaltest w sieci Autos w cenie zakupu urządzenia klient otrzymuje również dwa szkolenia. Pierwsze, podstawowe z obsługi urządzenia oraz drugie szkolenie tematyczne, które odbywa się co pół roku w dwóch lokalizacjach w Polsce. Oprócz szkoleń klient ma ciągłe wsparcie telefoniczne lub internetowe.

Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem diagnostyki Jaltest zachęcamy do kontaktu z najbliższym oddziałem Autos lub bezpośrednio ze Specjalistą ds. Wyposażenia Warsztatów w celu umówienia się na bezpłatną prezentację w Państwa warsztacie.

Kontakt:

Data dodania: 20.03.2017r.

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz