Orkiestrowy lizak wylicytowany przez Autos.

Orkiestrowy lizak wylicytowany przez Autos.Każdego roku zbiórka na rzecz potrzebujących, organizowana przez Jurka Owsiaka, ma swój charakterystyczny element -licytacje. W tym roku jednym z ciekawych przedmiotów był lizak w kształcie serca. W nasze posiadanie trafiła wykonana z dużą starannością statuetka przedstawiająca logo 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Autorem tego unikatowego przedmiotu jest Zakładu Jubilerskiego Tytan z Lęborka, który od kilku lat przenosi logo finału na swoje wyroby. Na 29 finał WOŚP został przygotowany lizak wykonany przez lęborskiego jubilera z połączenia rozmaitych materiałów. Decydujące zdanie przy powstawianiu projektu mieli współwłaściciele firmy Panowie Leszek Baran i Wojciech Silicki.


W tworzeniu tego wyjątkowego przedmiotu brało udział wiele osób. Jak piszą o statuetce jej autorzy: Szkło zostało połączone w witraż tradycyjną metodą [..] i powstało piękne kolorowe serce. Na podstawę wybraliśmy plaster niebieskiego agatu, a całość została połączona przez [..] nóżką z podstawą do osadzenia serca. Ten element został wykonany w całości ręcznie ze srebra w próbie 925. Dla podkreślenia na jaki cel została przygotowana statuetka, postanowiliśmy jeszcze dodać logo 29.Finału. Zostało ono wypalone ze srebrnej blaszki. Na sam koniec[…] dodaliśmy kokardę srebrną z małym bursztynem bałtyckim.

Prezentację możecie zobaczyć na poniższym filmiku:


Efekt pracy jest niesamowity. Cieszymy się, że ta szczególna statuetka trafiła właśnie do Autos. Oprócz tego, że to wyjątkowy przedmiot, mogliśmy dołączyć do pomocy oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

To nie ostatnia rzecz jaką Autos wylicytował podczas 29. Finału WOŚP. Jak tylko kolejne licytację zostaną sfinalizowane, pochwalimy się co trafi do kolekcji naszej firmy.PROMOCJE

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz