Za­pra­sza­my w po­dróż po kar­tach ka­len­da­rza Au­tos na 2019 rokZ przyjemnością odsłaniamy przed Państwem kolejną, limitowaną edycją kalendarza Autos.


Zaproszenie w podróż jest nieprzypadkowe ponieważ każda karta to inne miasto, inny kraj, a nawet inny kontynent. Każdy miesiąc to również inna modelka. Inspiracją była podróż z punktu widzenia kierowcy, wrażliwego na kobiece piękno i otaczający go świat.


- Finan zauważyłem na stacji. Oparta o ścianę, w uszach słuchawki, a moja uwaga skupiona na niej, a ona wpatrzona w telefon, w charakterystycznym kapeluszu, który wydał mi się niezwykle uroczy. Podejść, zaczepić, zapytać o zdjęcia… Może ją wystraszę. Jeśli spojrzy w moją stronę… No i spojrzała…- Egzotyczne plaże Haiti, taras zawieszony na grubych drewnianych palach, ja i Staycy. Nad naszymi głowami palmy, przed nami widok na ciepły, kolorowy ocean, białą jak rozsypana mąka plażę i długi język koralowej rafy, za którą zaczynał się wielki błękit. Stacey ściągnęła bluzkę i….nie mogłem zdecydować, który z widoków jest piękniejszy.


- Pierwszy kontakt z nią mam na Instagramie. Krótka wymiana zdań. Ona również w podróży, pisze, że pochodzi ze Sri Lanki, ale cały czas jest w drodze. Wrzesień, jadę wypalić papierosa do Amsterdamu. I tak, kilka dni później ona staje przed moim obiektywem w miejskim sercu Holandii.


Głównym narratorem jest autor zdjęć do kalendarza, którym nieprzerwanie od kilku lat jest poznański fotograf Tomasz Tomkowiak. Tegoroczny laureat nagrody VIVA! Photo Awards 2018 w kategorii reportaż, laureat międzynarodowych konkursów PX3 Prix de la Photographie Paris i International Photo Awards. Zdobywca pierwszego miejsca w konkursie Photo Erotica organizowanego przez polską edycję Playboya. Publikuje m.in. w: VIVA, COSMOPOLITAN, ELLE, HARPER`S BAZAAR, PODRÓŻE, POZNAJ ŚWIAT, TRAVELER, NATIONAL GEOGRAPHIC.

W nowym kalendarzu zdjęcia są utrzymane w czarno-białej konwencji, ale po raz pierwszy zostały okraszone grafikami w kolorze. Kolorystykę na danej karcie determinuje głównie patronujący jej dostawca. W tym roku wśród nich pojawili się ATP, Black Iron, Bosch, Bremann, DT, Exide, febi, Frimatec, Monroe Magnum, Total oraz ZF. Autorem grafik jest Tomasz Bartz artysta-grafik, na co dzień muzyk zespołu Dubska, który swoje muzyczne upodobania przelał na karty naszego kalendarza.

Podobnie jak w ubiegłych latach jest to edycja limitowana. Mamy nadzieję, że te 12 kart będzie towarzyszyło Państwu w przyszłym roku i będzie inspiracją do Waszych podróży.

Data dodania:

PROMOCJE

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz