Helix poliester – ultradźwiękowe szycie na miarę

„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” - dlatego jesteśmy otwarci na nowe rozwiązania, udoskonalamy się i wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Klientów. Jesteśmy jednym z niewielu producentów na świecie, którzy produkują filtry z osłonami, wykonanymi z poliestru. Ta nowatorska metoda jest stosowana w naszym zakładzie do produkcji wkładów filtrów oleju, paliwa oraz niektórych filtrów powietrza.

Co wyróżnia osłony wykonane z poliestru? Czym różnią się od dotychczas stosowanego papieru osłonowego?


helix poliester

Wytrzymałość

Poliester jest materiałem niezwykle wytrzymałym, bardziej odpornym na rozerwanie i uszkodzenie, niż papier. Materiał ten jeszcze lepiej stabilizuje plisy papieru filtracyjnego, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom.


Ultradźwiękowa metoda scalania materiału

Produkowane przez nas osłony, łączone są ultradźwiękowo. Jest to nowoczesna technologia, która zapewnia większą trwałość, chroni przed rozerwaniem i rozpruciem osłony. Wkłady z osłonami poliestrowymi pozbawione są szwu, znajdującego się po bokach.


Mniejsza waga filtra

Docelowo planujemy zmienić metalową siatkę osłonową w produkowanych przez nas wkładach powietrza na helix poliester. Zastosowanie nowego materiału obniży wagę filtra, dodatkowo brak ostrych krawędzi zapewni większe bezpieczeństwo podczas montażu.


helix poliester

Większa odporność na wilgoć

Helix poliester ma właściwości hydrofobowe i chłonie mniej wody, niż papier. Zapewnia tym samym lepszą jakość i trwałość produktu.


Estetyka

Stosowanie poliestru zamiast papieru czy metalowej siatki, poprawia także walory estetyczne wkładów. Helix poliester w odniesieniu do tradycyjnego papieru osłonowego, wykazuje dodatkowe korzyści zarówno przy montażu, jak i w trakcie użytkowania wkładów.

PROMOCJE

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz