Ponad 30 lat na rynku

106 sklepów w 3 krajach

Dostawa 24h

Akademia Młodego Mechanika On Tour - przystanek Autos

6 lutego 2024 roku rozpoczęła się niezwykła podróż - Edukacyjna Trasa Akademii Młodego Mechanika On Tour. Ta wyjątkowa inicjatywa, której finał zaplanowano w Gdańsku, a jej start odbył się w garażu Grzegorza Dudy w Ryglicach na południu Polski. Celem trasy było połączenie pasjonatów mechaniki i promowanie wiedzy o motoryzacji. To przede wszystkim nowatorski sposób na promocję Targów Techniki Motoryzacyjnej, Kongresu MOVE oraz Poznań Motor Show, gdzie odbędą się finały Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników już w kwietniu 2024 roku.


Firma Autos włączyła się chętnie w to wydarzenie. Miło nam było gościć liczną ekipę współorganizatorów i pozostałych partnerów, którzy w czwartkowy wieczór zawitali w siedzibie naszej firmy w Solcu Kujawskim. Podczas późnego wieczoru pojawiła się kolumna samochodów, a wśród pasażerów znalazł się znany prezenter telewizyjny i kierowca rajdowy, Grzegorz Duda, wraz z współorganizatorami Akademii Młodego Mechanika. Mimo intensywnego planu dnia, z nieukrywaną ciekawością gwiazda TVN TURBO odwiedził nasz główny magazyn - serce naszej firmy, skąd codziennie dostarczane są części do samochodów ciężarowych do 86 punktów naszej sieci w całej Polsce. Zwieńczeniem intensywnych spotkań była wspólna kolacja, podczas której rozmowy z przedstawicielami naszej firmy trwały do późnych godzin nocnych. Kolejnego intensywnego dnia tournée, we wczesnych godzinach porannych, przybyli liczni uczniowie kilku lokalnych szkół o profilu mechanicznym z Nakła, Bydgoszczy, Torunia. Na obszernym placu przed głównym budynkiem mieli okazję spotkać się z przedstawicielami branży motoryzacyjnej, w tym znanym producentem baterii i akumulatorów - Vartą. Duże zainteresowanie wzbudził także autobus elektryczny Pilea, zaprojektowany przez polskich konstruktorów z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, który produkowany jest na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowego.Motoryzacja to również „upiększanie” aut. Zgromadzeni uczniowie podziwiali umiejętności personalizacji aut, prezentowane przez specjalistów z Wrap Center, którzy „na żywo” zamieniali auta w prawdziwe dzieła sztuki. Nie mogło zabraknąć naszych rajdowców Tomka i Darka z Kamena Rally Team, którzy dumnie prezentowali swój nowy pojazd rajdowy, chętnie pozowali do zdjęć, zdradzając plany na zbliżający się sezon rajdowy.


Długo wyczekiwanym momentem dla zgromadzonej młodzieży było spotkanie z gwiazdą TVN TURBO Grzegorzem Dudą, który swoją energią i charyzmą rozgrzewał emocje dumnie prezentując swoje auto, prosto z Duda Garage. Pan Grzegorz chętnie dzielił się swoją wiedzą motoryzacyjną, udzielając autografów i pozując do wspólnych zdjęć.

Zakończeniem intensywnego poranka było spotkanie młodzieży szkolnej z przedstawicielami naszej firmy, którzy z dumą opowiedzieli o ponad 30 letniej działalności firmy Autos i szerokim zakresie możliwości zawodowych jakie czekają przyszłe pokolenia w naszej firmie.