Ponad 30 lat na rynku

106 sklepów w 3 krajach

Dostawa 24h

Zaangażowani
w części

Autos to sieć ponad 100 sklepów oferujących części zamienne, akcesoria i opony do pojazdów użytkowych i dostawczych.

Jesteśmy liderem branży części zamiennych, opon i akcesoriów do samochodów ciężarowych, przyczep, naczep, maszyn budowlanych, samochodów dostawczych i busów oraz wyposażenia warsztatów. Zajmujemy się rynkiem aftermarketowym z niesłabnącym zaangażowaniem od ponad 30 lat.

Nasza historia

1991

Powstanie firmy

1 lutego AUTOS s.c. otwiera pierwszy sklep. Lata 90te to czas rozkwitu dla wielu firm, również dla nas. Początki były skromne. Dwóch wspólników i ambitna wizja na przyszłość. Na początku swojej działalności zajmujemy się sprzedażą części zamiennych do samochodów ciężarowych, tj. KAMAZ, LIAZ, TATRA, AVIA, JELCZ, BRANDYS itp.

1991

1993

Pierwsze przekształcenie

Przekształcamy się w firmę jednoosobową PPHU AUTOS, właścicielem zostaje Marek Sałek. Otwieramy kolejne punkty sprzedaży w całej Polsce. Poszerzymy ofertę o części do takich pojazdów jak: MERCEDES, MAN, SCANIA, VOLVO, DAF, IVECO, RENAULT TRUCKS.

1993

Przekształcamy się w firmę jednoosobową PPHU AUTOS, właścicielem zostaje Marek Sałek. Otwieramy kolejne punkty sprzedaży w całej Polsce. Poszerzymy ofertę o części do takich pojazdów jak: MERCEDES, MAN, SCANIA, VOLVO, DAF, IVECO, RENAULT TRUCKS.

1998

Drugie przekształcenie

Stajemy się spółką i od tej pory funkcjonujemy pod nazwą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „AUTOS” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W regularnej sprzedaży mamy już części do naczep i przyczep: TRAILOR, FRUEHAUF, KAESSBOHRER, SCHMITZ, KOEGEL. Jak również osi i zawieszeń: BPW, SAF, ROR, GIGANT, SMB.

2007

Rośniemy w siłę

Nasza sieć sprzedaży liczy już ponad 50 sklepów w całej Polsce. Każdego dnia obsługujemy dostawy części z magazynu centralnego do oddziałów poprzez własną logistykę. Wyposażamy profesjonalne serwisy w sprzęt od sprawdzonych producentów.

2009

Otwieramy się na Słowację

Mając już ponad 70 sklepów stacjonarnych na terenie Polski rozpoczynamy współpracę z partnerami na Słowacji. Osiem punktów sprzedaży pod szyldem Autos Slovakia, s.r.o. rozpoczyna obsługę klientów.

2012

Nowe logo, kolejny rynek

Po wielu latach przychodzi czas na odświeżenie logo formy. Nowe ma symbolizować nowoczesność i dynamizm. Z nową energią wchodzimy na kolejny rynek. Tym razem nasza marka pojawia się w Czechach jako Autos Czech Republic, s.r.o.

2013

Rozpoczynamy działalność spedycyjną

Dajemy drugie życie Przedsiębiorstwu Transportowo-Spedycyjnemu INTRASPED od teraz spółce z o.o., która swoje początki datuje na 1991r. Rozpoczynamy organizację i przewóz towarów masowych oraz drobnicowych na terenie całej Europy.

2013

Dajemy drugie życie Przedsiębiorstwu Transportowo-Spedycyjnemu INTRASPED od teraz spółce z o.o., która swoje początki datuje na 1991r. Rozpoczynamy organizację i przewóz towarów masowych oraz drobnicowych na terenie całej Europy.

2015

Wprowadzamy części do maszyn budowlanych

Dzięki owocnej kooperacji z dostawcami wprowadzamy asortyment przeznaczony do maszyn JCB, CAT, CASE i KOMATSU a także innych marek produkujących sprzęt budowlany.

Dołączamy do grupy zakupowej Nexus

Stajemy się poważnym graczem na arenie międzynarodowej i stajemy się częścią grupy zakupowej Nexus o zasięgu globalnym. Otwierają się przed nami nowe możliwości handlowe. Bardzo dynamicznie rozwijamy Dział Eksportu aby jeszcze bardziej zwiększyć zasięg swojej działalności.

2016

Zostajemy producentem

Podejmujemy nowe wyzwania i otwieramy własną produkcję pod firmą PPHU AUTOS Marek Sałek. Obróbka skrawaniem w nowoczesnym parku maszynowym pozwala nam zagospodarować nowe obszary i zdobyć nowe kompetencje. Grupa spółek Autos kolejny raz rośnie w siłę.

2018

Otwieramy HUB w Bieruniu

Dbając o rozwój sieci w Czechach i na Słowacji oraz eksport na inne rynki otwieramy magazyn na południu Polski. Zwiększając zatowarowanie skracamy czas dostawy towarów. Nasza łączna powierzchnia magazynowa ma teraz ponad 70.000 m2.

2019

Mamy ponad 100 sklepów

Nasze sklepy są wszędzie! Chcemy być dostępni dla każdego klienta, który w odpowiedzi na usterkę oczekuje szybkiego wsparcia. Dowozimy części w ciągu 24h taborem ponad 300 własnych samochodów dostawczych.

2021

To już 30 lat!

Świętujemy jubileusz! Ponad 30 lat na rynku aftermarketowym zapewnia nam pozycję lidera branży. Nie zwalniamy tempa i poszerzamy nasza ofertę o kolejny ciężki asortyment jakim są opony. Nawiązujemy współpracę z największymi światowymi producentami ogumienia aby nadal dostarczać naszym klientom najwyższą jakość.

2022

Wprowadzamy części do samochodów dostawczych

Potrzeby naszych klientów, którzy poza taborem ciężkim coraz częściej poszukują też części do samochodów dostawczych i busów zmotywowały nas do dalszego rozszerzania oferty. Tą grupę asortymentową można kupić teraz w każdym sklepie Autos.

2023

Cały czas tworzymy swoją historię

Nie zwalniamy tempa i rozszerzamy swój zasięg o kolejne rynki zagraniczne. Codziennie wysyłamy części do Australii, Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Rumunii, Węgier oraz Chorwacji. Cyklicznie prowadzimy również wysyłki do Taiwanu, Iranu, Kazachstanu, Uzbekistanu, Irlandii, Mongolii, Mołdawii, Kataru oraz Ukrainy.

Logo Autos

ul. Unii Europejskiej 2B

86-050 Solec Kujawski

NIP 953-22-71-460

Autos to pasja do motoryzacji i wszystkiego co z nią związane.

Jesteśmy jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do pojazdów użytkowych na polskim rynku. Części, opony i akcesoria do samochodów ciężarowych, przyczep, naczep, maszyn budowlanych, samochodów dostawczych i wyposażenie profesjonalnych serwisów nie mają przed nami żadnych tajemnic. Codziennie budujemy relacje z naszymi klientami i dostawcami. Dzięki temu jesteśmy pewni wysokiej jakości produktów i usług, które dostarczamy. Autos to sieć ponad 100 sklepów na terenie Polski, Czech i Słowacji. Jesteśmy zaangażowani w części!