O nas

O firmie

Autos to motoryzacja i wszystko co z nią związane, to nasza pasja. Części zamienne do samochodów ciężarowych, przyczep, naczep, autobusów, maszyn budowlanych, wyposażenie warsztatów i profesjonalny serwis nie mają przed nami żadnych tajemnic. Zajmujemy się tym z niesłabnącym zaangażowaniem od ponad 28 lat. Dzięki temu jesteśmy jednym z największych na polskim rynku dystrybutorów części zamiennych do pojazdów użytkowych. Codziennie budujemy relacje z naszymi klientami i dostawcami, nieustannie badając ich potrzeby i oczekiwania. Dzięki temu jesteśmy pewni wysokiej jakości produktów i usług, które oferujemy. Profesjonalizm i najwyższa jakość to fundamenty naszej pracy. Na terenie całej Polski mamy ponad 80 oddziałów i punktów partnerskich oraz 4 serwisy ciężarowe. Poza tym 10 w Czechach i 10 na Słowacji. 60 tysięcy pozycji asortymentu w ciągłej sprzedaży zapewnia naszym klientom wysoką dostępność części. A o ich błyskawiczną dostawę do klienta dba flota około 180 aut dostawczych, które codziennie obsługują trasy na terenie Polski i za granicą. Jesteśmy też właścicielem marki części zamiennych do samochodów ciężarowych ATP (Autos Truck Parts), która posiada w ofercie ponad 5000 pozycji asortymentowych. Na początku 2016 roku Autos wprowadził do swojej oferty części zamienne do maszyn budowlanych, wśród których znajdują się m.​in. części JCB i części CAT.

Tacy właśnie jesteśmy. Zaangażowani, fachowi i profesjonalni, a potrzeby naszych klientów są dla nas priorytetowe.

autos siedziba

HISTORIA

Firma Autos powstała w Solcu Kujawskim 1 lutego 1991 roku pod nazwą „AUTOS” s.c. Na początku swojej działalności zajmowała się sprzedażą części zamiennych do pojazdów ciężarowych, tj. KAMAZ, LIAZ, TATRA, AVIA, JELCZ, BRANDYS itp. Wraz z pojawieniem się na polskich drogach coraz liczniejszego taboru produkcji zachodniej i tym samym wzrostu zapotrzebowania na części zamienne, powstała konieczność rozszerzenia działalności o pakiet części do takich pojazdów jak: MERCEDES, MAN, SCANIA, VOLVO, DAF, IVECO, RENAULT TRUCKS, naczep i przyczep: TRAILOR, FRUEHAUF, KAESSBOHRER, SCHMITZ, KOEGEL. Jak również osi i zawieszeń: BPW, SAF, ROR, GIGANT, SMB.

autos historia 3

W 1993 roku Autos przekształciła się w firmę jednoosobową PPHU AUTOS, a jej właścicielem został Marek Sałek. W dwa lata później AUTOS została autoryzowanym koncesjonerem Renault Trucks. Rozpoczęto sprzedaż nowych i używanych samochodów ciężarowych Renault w pełnej gamie oraz uruchomiono pierwszy autoryzowany serwis tej marki w Solcu Kujawskim. W kolejnych latach powstały takie same placówki warsztatowe w Inowrocławiu, Grudziądzu i Włocławku.

W 1998 roku firma AUTOS przekształciła się w spółkę i do tej pory funkcjonuje pod nazwą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „AUTOS” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W 2008 roku Autos wyodrębnił dodatkowo dział sprzedaży części do autobusów. Również w tym roku wprowadziła na rynek własną markę części, która prężnie funkcjonuje pod nazwą ATP (Autos Truck Parts). Marka ATP to wysokiej jakości części przeznaczone do pojazdów użytkowych. ATP w swojej ofercie ma blisko 5000 produktów.

autos historia 1

W trakcie swojej ponad 28-letniej działalności spółka Autos stopniowo poszerzała swoją sieć sprzedaży części zamiennych poprzez filie w całej Polsce. Na chwilę obecną bardzo rozbudowana sieć dystrybucyjna liczy sobie ponad 80 oddziałów i sklepów patronackich na terenie całego kraju oraz 10 filii na Słowacji i 10 w Czechach.

Na przestrzeni lat nawiązaliśmy współpracę z ponad 400 producentami i dostawcami z całego świata. A łączna powierzchnia naszych magazynów wynosi na dzień dzisiejszy 45 tysięcy m2. Stawiamy na ciągły rozwój i staramy się codzienne doskonalić swoja wiedzę. Wszystko w trosce o jak najwyższy standard obsługi klienta.

autos historia 2
autos
autos centrala
autos solec kujawski
części tir
części ciężarowe

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz