• Top Drivers
 • części zamienne autos
 • maszyny budowlane autos
 • warsztat myjnia autos
 • Marsander Autos
 • ATP
 • Top Drivers
 • bpw
 • części zamienne autos
 • maszyny części autos
 • warsztat myjnia autos
 • Marsander Autos
 • ATP

Kompetencje w zakresie układu kierowniczego i zawieszenia na potrzeby niezależnego rynku części zamiennych

Mimo że Dział Samochodów Ciężarowych firmy febi bilstein traktuje się jako wszechstronnego dostawcę ze względu na szeroką gamę dostarczanych produktów, to jednak jego kluczowe kompetencje dotyczą technologii związanych z układem kierowniczym i zawieszaniem. Jest tak, ponieważ wciąż rosnąca ilość przewożonych towarów powoduje większe zapotrzebowanie na samochody ciężarowe zapewniające wysoką niezawodność i precyzję prowadzenia. Układ kierowniczy i zawieszenie, jako elementy związane z bezpieczeństwem, mające ogromny wpływ na bezpieczeństwo kierowcy, odgrywają tutaj wyjątkową rolę.

Konieczne jest zagwarantowanie pełnej kontroli prowadzenia pojazdu na różnych nawierzchniach dróg i to w warunkach ekstremalnych. Właśnie dlatego wszystkie elementy układu kierowniczego febi, od końcówek drążka kierowniczego poprzecznego, poprzez drążki kierownicze wzdłużne, aż po sworznie zwrotnicy, poddaje się intensywnym testom, które obejmują różne trudne sytuacje. Dla zapewnienia spójnego standardu jakości w całej gamie produktów wszyscy nasi partnerzy przechodzą proces certyfikacji, który przeprowadza nasz Dział Zarządzania Jakością.

Wszystkie elementy zawieszenia produkowane przez firmę febi przechodzą rygorystyczne kontrole jakości. Dzięki szerokiej gamie amortyzatorów, miechów zawieszenia pneumatycznego i innych elementów zawieszenia zapewniamy idealne prowadzenie pojazdu na całej trasie.

Zakres pokrycia parku samochodowego

Do najważniejszych osiągnięć Działu Samochodów Ciężarowych naszej firmy należy to, że nasza gama elementów układu kierowniczego i zawieszenia obejmuje ponad 1000 produktów, w tym: drążki kierownicze poprzeczne, drążki wzdłużne, łączniki stabilizatora, drążki reakcyjne, końcówki drążka kierowniczego poprzecznego/drążka kierowniczego wzdłużnego, wahacze, amortyzatory i miechy zawieszenia pneumatycznego. A jeśli chodzi o zakres pokrycia parku samochodowego, febi pozostaje czołowym dostawcą elementów układu kierowniczego i zawieszenia na niezależnym rynku części zamiennych zarówno pod względem wielkości, jak i różnorodności asortymentu.

Inżynierowie z dziedziny pojazdów użytkowych przeprowadzili na zlecenie firmy febi bilstein badania, z których wynika, że nasze portfolio obejmuje już ponad 71% parku samochodowego siedmiu najważniejszych marek samochodów ciężarowych w Europie (BIG 7). Biorąc pod uwagę ostatnie wiadomości z sektora zarządzania produktami związanymi z układem kierowniczym i układem zawieszenia zakres ten zwiększy się wkrótce do ponad 95%. Liczba sprzedanych produktów w latach 2013–2015 wzrastała o 50 000 sztuk rocznie.

Jakość tkwi w szczegółach

Naszym podstawowym celem jest jakość, a firma febi bilstein dokłada wszelkich starań, by móc zapewnić stały poziom jakości oferowanych produktów, czy to wyprodukowanych we własnych zakładach, czy to zakupionych od starannie wybranych partnerów. Wszystkie części opuszczające nasze centra logistyczne na całym świecie podlegają wielu kontrolom w zakresie jakości. To przynosi wymierne efekty. Porównując jeden z najpopularniejszych na rynku drążków kierowniczych wzdłużnych febi bilstein z produktami oferowanymi przez konkurencję, można od razu dostrzec kilka różnic w materiale, obudowie i innych aspektach technicznych.

zawieszenie ciężarowe

Tabela ze zdjęciami ukazująca różnice:

„Różnice w jakości między drążkiem kierowniczym febi bilstein porównywalnym z jakością części oryginalnych, a przykładem produktów konkurencyjnych działających na rynku niezależnych producentów części zamiennych”

Dalsze różnice, takie jak mniejsza siła wypychająca sworzni kulistych w wersji części oferowanej przez konkurencję na potrzeby rynku części zamiennych oraz mniejsza grubość materiału ochronnego, wyraźnie wskazują, że jakość tkwi w szczegółach, a elementy układu kierowniczego firmy febi dorównują pod względem jakości częściom oryginalnym.

Te podstawowe różnice między drążkami kierowniczymi wzdłużnymi febi, a częściami dostarczanymi przez innych producentów znajdują odzwierciedlenie w krótszej żywotności i mniejszej trwałości części oferowanych przez konkurencję.

Data dodania: 6.02.2017r.

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz