Narzędzia do zadań specjalnych

narzędzia zalety

W pracy mechanika poza trafnym zdiagnozowaniem usterki, bardzo ważny jest też czas naprawy. Żeby sprostać temu wyzwaniu serwisy powinny inwestować w narzędzia do warsztatu samochodowego, które pozwalają na maksymalne przyśpieszenie pracy. Dział Wyposażenia Warsztatów Autos prezentuje urządzenia, które w oparciu o nowe technologie pomagają w osiągnięciu tego celu.

Ile czasu trwa dokręcanie opornych śrub, końcówek drążków czy sworzni zwrotnicy mechanik wie doskonale. Bywa tak, że w rozwiązaniu tych problemów z pomocą przychodzi palnik. Jednak jego użycie często powoduje dodatkowe usterki takie jak popalone przewody, "pokaleczone" gwinty na osiach itd.

alesco a80


Jednym z nowych rozwiązań, które okazuje się bardzo pomocne i precyzyjne podczas pracy jest podgrzewacz indukcyjny Alesco A80. Urządzenie w pełni profesjonalne, przeznaczone do podgrzewania elementów stalowych i innych metali. Moc 10 kW pozwala na ciągłe podgrzewanie elementu przez 4 minuty. Po tym czasie dzięki zastosowaniu technologii chłodzenia cieczą wystarczy minuta na schłodzenie układu i przystąpienie do dalszej pracy. Ergonomiczny uchwyt eliminuje problem nagrzewania miejsca trudno dostępnego np. kolektor głowicy. Skupiona wiązka pola magnetycznego o wysokiej częstotliwości pozwala ogrzewać tylko interesujący nas element, nie uszkadzając innych. Eliminuje to również szkodliwy wpływ naprężeń cieplnych. Zastosowanie podgrzewacza indukcyjnego zmniejsza także ryzyko wystąpień pożaru lub wypadków BHP.

podgrzewacz ks tools
Alternatywą dla Alesco A80 jest mniejszy podgrzewacz indukcyjny KS Tools do zadań specjalnych. Zaletą tego urządzenia poza rozmiarem jest atrakcyjna cena. Pozwala on na szybkie podgrzewanie zapieczonych elementów, a opcjonalne wyposażenie na wykonanie drobnych prac blacharskich.

naprawa gwintów

Kolejnym proponowanym rozwiązaniem powiązanym z podgrzewaczem indukcyjnym jest przyrząd do poprawy gwintów na osiach, układach hydraulicznych, kierowniczych, itp. Aby zapobiec usterkom wynikającym z użycia palnika proponujemy urządzenie pozwalające poprawić gwint bez potrzeby demontażu części, na której doszło do uszkodzenia w wyniku działania wysokich temperatur. Przyrząd ten obsługuje gwinty prawe i lewe, a także dzięki zwartej obudowie daje nam możliwość pracy w trudno dostępnych miejscach. Zastosowanie tego narzędzia daje szansę uratowania gwintu oraz przyspiesza naprawę. Jest to urządzenie, które coraz częściej znajduje zastosowanie w warsztatach samochodowych ze względu na swoją funkcjonalność, ale również cenę. Jego koszt jest mniejszy niż zakup kompletu gwintowników.

wózek boxo
Z uwagi na charakterystykę pracy w serwisie ciężarówek w ofercie sieci Autos znaleźć można też wózek dedykowany właśnie do takich prac. Wózek narzędziony BOXO jest wyposażony w 291 elementów. Główne zalety to komplety nasadek, kluczy płaskich, oczkowych, wygiętych w rozmiarach pożądanych w serwisach ciężarowych, czyli 32mm i więcej. Wykonanie poszczególnych narzędzi oraz ich większe rozmiary decydują o przydatności takiego sprzętu w warsztatach. Są one masywniejsze, co zdecydowanie ułatwia pracę oraz pozwala na zastosowanie większej siły momentu obrotowego.

Jeśli są Państwo zainteresowani, którymkolwiek z oferowanych rozwiązań zapraszamy do kontaktu ze swoim oddziałem Autos lub bezpośrednio z naszymi specjalistami z działu Wyposażenia Warsztatów i Szkoleń.

Data dodania: 19.10.2015r.

PROMOCJE

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz