Podzespoły układu paliwa do maszyn budowlanych

Układ paliwa jest jednym z najistotniejszych w każdym pojeździe, a jego rola polega na doprowadzaniu do jednostki napędowej benzyny lub oleju napędowego. W firmie Autos oferujemy najwyższej jakości podzespoły tego układu znakomitej firmy Delphi oraz KMP, która słynie ze swojego doświadczenia w zakresie motoryzacji. Oferowane przez naszą sieć podzespoły układu paliwa do maszyn budowlanych JCB, CATERPILLAR, KOMATSU, VOLVO, CASE są niezbędne na wyposażeniu każdego parku maszynowego i zapewniają wiele lat intensywnego użytkowania bez awarii i uszkodzeń.

katalog części pdf 1
katalog części www 1
katalog części 1

Pompy wtryskowe paliwa do maszyn budowlanych

Pompa paliwa to główny podzespół układu paliwa, który służy do wtłaczania paliwa pod ciśnieniem do komór spalania. Zbiorniki paliwa są umieszczane zazwyczaj w dolnej części pojazdu, zatem wymagają odpowiedniego przemieszczenia wzdłuż przewodów paliwowych.

Podstawy filtrów paliwa do maszyn budowlanych

Filtry paliwa mają za zadanie oczyszczać paliwo z zanieczyszczeń, które mogłyby wywołać nieodwracalne uszkodzenia jednostki napędowej, bądź jej konkretnej części. Niektóre modele także wytracają wodę z oleju napędowego.

Odstojniki do maszyn budowlanych

Odstojnik to zbiornik, który służy do magazynowania zanieczyszczeń stałych, przefiltrowanych przez filtr paliwa. Zazwyczaj mają prostą budowę i spełniają swoje zadanie przez długi czas.

Końcówki wtrysków do maszyn budowlanych

Wtryskiwacze mają za zadanie wtłaczać pod ciśnieniem olej napędowy wprost do komory spalania w cylindrze. Czasami wymiany wymagają jedynie końcówki wtrysków, gdyż element ten zużywa się wraz z upływem czasu i coraz gorzej spełnia swoje funkcje.

Wtryskiwacze do maszyn budowlanych

Wtryskiwacze, zwane również rozpylaczami, są niezbędne w każdym silniku o zapłonie samoczynnym i gwarantują dopływ paliwa do cylindrów, w formie jak najbardziej rozpylonej.

Przewody paliwowe do maszyn budowlanych

Paliwo do przemieszczania się po układzie paliwa wymaga stosowania odpowiednich przewodów paliwowych. Przewody powinny charakteryzować się wysoką wytrzymałością na warunki zewnętrzne oraz na ciśnienie wewnątrz układu.

Linki gazu do maszyn budowlanych

Gaz wymaga sterowania mechanicznego w postaci ruchu prawą nogą, a linka łączy pedał gazu z podzespołami dopływu paliwa. Każdy ruch nogą jest przenoszony na linkę, która zmieniając swoją długość dopuszcza więcej, lub mniej paliwa do komór spalania.

Korki zbiornika paliwa do maszyn budowlanych

Zbiornik paliwa wymaga odpowiedniego odizolowania od czynników zewnętrznych, co zapewniają dobrze dopasowane korki zbiornika paliwa. Zazwyczaj są wykonane z tworzyw sztucznych i zapewniają długi czas użytkowania.

Aby zapytać o dostępność produktu, skontaktuj się z jednym z oddziałów AUTOS:

NOWY
            KATALOG CZĘŚCI
DO MASZYN BUDOWLANYCH
FILIE

FILIE XLS
Pobierz