Ponad 30 lat na rynku

106 sklepów w 3 krajach

Dostawa 24h

29-01-2024

Czego powinniśmy spodziewać się po dobrym wózku na narzędzia?

Karol Filarski, Dział Wyposażenia Warsztatów

W dobie wszechobecnej walki o jak najniższą cenę, rynek na przykładzie wózków na narzędzia odpowiedział odchudzoną konstrukcją i wszechobecnymi oszczędnościami. Do tego stopnia, że w szuflady tanich wózków możemy włożyć co najwyżej wyposażenie o łącznej wadze do 10 kg (niskie szuflady) i 25-30 kg do głębokich szuflad. Ktoś powie, że to wystarczające, a wózek i tak za dwa - trzy lata trzeba wymienić. Czy aby na pewno?

 

Historia solidności: wózek, który przeżył dekady

Przypomina mi się historia doświadczonego mechanika, który kilka lat temu pracując w zakładzie naprawczym autobusów pokazał mi swój wózek wraz z kartą narzędziową potwierdzającą, że został mu on przekazany... w latach 70-tych!  Solidna konstrukcja i porządne narzędzia pozwoliły na wieloletnią eksploatację i zachowanie w wyśmienitym stanie. Czy jego pracodawcy mieli świadomość jakie oszczędności przyniosła im inwestycja w taki dobry produkt? Ponad 40 lat bez konieczności wymiany! Nie do pomyślenia w dzisiejszych czasach.

Historia tego wózka narzędziowego to nie tylko przykład solidności sprzętu, ale również inspiracja do refleksji nad wartością inwestycji w wysokiej jakości narzędzia. To także dowód na to, że dobrze dobrany sprzęt nie tylko ułatwia pracę, ale także generuje długoterminowe oszczędności.

 


Milwaukee to narzędzia na lata

Filozofia Milwaukee idzie dokładnie w tym samym kierunku – oferować narzędzia przynoszące ogromne oszczędności w przyszłości.

Wózek na narzędzia marki Milwaukee, dostępny w Autos, został stworzony przez praktyków doskonale znających realia warsztatowe. Dzięki temu ma on:

  • osłonięte krawędzie mocnym ABS chroniącym wózek przed uszkodzeniami przy uderzeniu,
  • duże łożyskowane koła ułatwiające poruszanie się po nierównej podłodze i zapewniające stabilność konstrukcji, szuflady o dopuszczalnym udźwigu 45 kg (płytkie) i aż 90 kg (głębokie),
  • solidne zamknięcia szuflad, dzięki którym pod wpływem wstrząsów wózek nam się nie otworzy,
  • boczne półki pozwalające poukładać np. Spraye, perforowane ścianki boczne umożliwiające dołożenie zaczepów do narzędzi specjalnych, bardzo mocny blat ze specjalnym miejscem na śrubokręty, normalia itp., przedłużacz z magnetycznym uchwytem.

Testowaliśmy ten wózek na wiele sposobów, odwracając go do góry kołami, aby sprawdzić czy szuflady się otworzą. Chcąc sprawdzić jego wytrzymałość, postawiliśmy na niego kilkuset kilogramowy silnik od samochodu ciężarowego. Ponadto, producent zapewnia, że szuflada wytrzyma nawet do 90 kg obciążenia, więc postanowiliśmy do niej wejść, aby się przekonać czy to prawda, czy stając całym ciężarem w szufladzie zwyczajnie jej nie wyłamiemy. Zdecydowanie przy każdej próbie wózek zdał egzamin na piątkę! Możecie to zobaczyć na filmie, który znajduje się na naszym kanale YouTube.

Czy warto zainwestować w solidny wózek Milwaukee?

Zastanów się teraz, jakie korzyści może przynieść zakup jakościowego wózka w dłuższej perspektywie? Czy warto zainwestować w produkt, który nie tylko zaspokoi bieżące potrzeby warsztatu, ale także przetrwa próby czasu, gwarantując niezawodność i trwałość?

Może się zdarzyć, że koszt inwestycji na początku wyda się wyższy, ale jak pokazuje historia wspomnianego mechanika, taki wózek może okazać się niezastąpionym partnerem na długie lata. W dzisiejszym szybko zmieniającym się środowisku biznesowym, myślenie perspektywiczne może być kluczem do osiągnięcia sukcesu. Oszczędności i wydajność zdecydowanie idą w parze. Ponadto takie myślenie to również mniej sprzętu, który wyrzucamy, a doskonale wiemy jak ważna w dzisiejszym świecie jest ekologia.

Wózek narzędziowy Milwaukee (A: 0419640)


Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie czego spodziewać się po dobrym wózku na narzędzia? A może masz oczekiwania, o których nie wspomnieliśmy? Skontaktuj się z nami na ww@autos.com.pl, z chęcią doradzimy.