Ponad 30 lat na rynku

106 sklepów w 3 krajach

Dostawa 24h

Producent Nissens

Nissens Automotive to wiodący na rynku producent i dostawca części zamiennych do układów termicznych, klimatyzacji i emisji spalin dla niezależnego rynku części zamiennych. 

Firma działa od 1921 roku i posiada kompleksową sieć produkcyjną i dystrybucyjną na całym świecie, w tym w Austrii, krajach Beneluksu, Chinach, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, w Polsce, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie oraz w USA. Nissens Automotive specjalizuje się w produkcji kluczowych komponentów systemów termicznych, klimatyzacji i emisji spalin, posiadając ponad 10 000 referencji obejmujących aż 97% poruszających się po drogach samochodów. Firma oferuje części do wszystkich marek samochodów, od tych najpopularniejszych po najbardziej egzotyczne, występujące w Europie, Azji i Ameryce. W ofercie Nissens Automotive znajdują się chłodnice cieczy, zbiorniki wyrównawcze, wentylatory chłodnic, elektryczne pompy wody, chłodnice oleju, sprzęgła wentylatora, chłodnice powietrza, czujniki temperatury, sprężarki klimatyzacji, skraplacze, dmuchawy kabinowe, nagrzewnice, osuszacze klimatyzacji, zawory rozprężne AC, parowniki klimatyzacji, czujniki ciśnienia ACi, turbosprężarki, rurki olejowe do turbo, zawory EGR, moduły EGR oraz chłodnice EGR. Zaawansowane technologicznie centra badawcze w Horsens w Danii oraz w Darmstadt w Niemczech zapewniają najwyższą jakość produktów i ich idealne dopasowanie.


Części do:Ciężarówek, przyczep, naczep
Układ chłodzenia silnika
Układ klimatyzacji
Części zamienne do kabin
Części do silników
Części do:Maszyn budowlanych
Części do:Samochodów dostawczych

Poradnik

Nissens sukcesywnie rozszerza ofertę na turbosprężarki do pojazdów ciężarowych
W 2018 roku duński producent wprowadził na rynek swoje pierwsze turbosprężarki do samochodów osobowych. Od tego czasu oferta turbosprężarek Nissens dynamicznie się rozwijała, a w grudniu 2021 roku firma zdecydowała się rozszerzyć swoją ofertę o turbosprężarki do pojazdów ciężarowych. W ramach swojej ponad 100-letniej tradycji w produkcji części zamiennych, Nissens postanowił kontynuować rozwój i wprowadzić na rynek turbosprężarki dedykowane ciężarówkom. Aktualnie ich oferta obejmuje ponad 540 numerów OE!Aby zapewnić turbosprężarki do pojazdów ciężarowych spełniające standard "Genuine Nissens Quality", wykorzystano wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas tworzenia turbosprężarek do samochodów osobowych
Zawory rozprężne Nissens Optymalne parametry układu klimatyzacji
Nissens Automotive rozszerza ofertę w zakresie części do układu klimatyzacji o zawory rozprężne. Dodanie nowej linii produktowej do i tak już bardzo szerokiej oferty Nissens jest realizacją strategii zapewnienia mechanikowi kompleksowej oferty części do napraw układów klimatyzacji samochodowej. Zawór rozprężny, wraz ze sprężarką, skraplaczem, osuszaczem i parownikiem, należy do najważniejszych komponentów układu klimatyzacji. Pomimo niewielkich rozmiarów, odgrywa on kluczową rolę w zapewnieniu właściwych parametrów pracy układu. Charakterystyka pracy zaworu wpływa na działanie i wydajność klimatyzacji. przegrzanie, zatarcie). Oferta pokrywa ponad 275 numerów OE. o-ringi, podkładki, szpilki lub śruby montażowe (jeśli mają zastosowanie do danego modelu). nissens.
Montaż i uruchomienie sprężarki klimatyzacji
Sprężarka klimatyzacji jest sercem układu klimatyzacji. Na jej prawidłowe działanie oraz trwałość mają wpływ zarówno poprawny montaż jak i prawidłowe działanie pozostałych elementów układu klimatyzacji oraz serwisowanie. Awaria klimatyzacji wcale nie oznacza natychmiast, że winna awarii jest sama sprężarka do klimatyzacji, gdyż awaria może być spowodowana przyczynami leżącymi poza tą częścią - dlatego najważniejszą rzeczą przed montażem nowej sprężarki jest ustalenie przyczyny awarii starego urządzenia. W przypadku znacznego zniszczenia korozyjnego i ubytków żaluzji (lamelli) skraplacza, zaleca się montaż nowego skraplacza klimatyzacji. Należy ustawić poprawne położenie i naciąg paska napędzającego sprężarkę.