Ponad 30 lat na rynku

106 sklepów w 3 krajach

Dostawa 24h

Producent Hengst

Hengst Filtration to znany producent wyposażenia dla pierwszego montażu, który jest także partnerem rozwojowym największych światowych producentów silników i pojazdów silnikowych.

Wiedza i doświadczenie wynikające z tej współpracy stanowią podstawę do tworzenia filtrów pod marką Hengst. Filtry te są identyczne z oryginalnym wyposażeniem i produkowane zgodnie z OE & OES, co zapewnia szybką wymianę, idealne dopasowanie oraz parametry pracy. Oferta produktowa Hengst obejmuje wyczerpującą gamę filtrów oleju, paliwa, powietrza, kabinowych, filtrów płynów przekładniowych i specjalnych filtrów wykonanych na zamówienie, od filtrów oleju hydraulicznego po wirówki filtrów oleju. Cały cykl produkcyjny w fabrykach Hengst jest realizowany zgodnie z OE, począwszy od przygotowania materiału filtracyjnego, aż po wykończenie poszczególnych elementów filtra i złożenie ich w gotową całość. Materiały filtrujące są wyselekcjonowane z surowców pierwszej jakości, dobranych do danego typu silnika, a także wykonane w rygorystycznie dobranej technologii, co gwarantuje optymalną wydajność separacji, pracę w całym okresie między wymianami i minimalną różnicę ciśnienia. Wszystkie produkty Hengst są wytwarzane tylko w jakości PREMIUM, co stanowi gwarancję precyzji i najwyższej jakości procesów wewnętrznych oraz produktów końcowych z logo Hengst Filter.

Części do:Ciężarówek, przyczep, naczep
Filtry
Części do:Maszyn rolniczych
Części do:Samochodów dostawczych
Akcesoria

Poradnik

Hengst umacnia pozycję dostawcy układów filtracyjnych na pierwszy montaż
Współpraca producentów części z producentami pojazdów (lub silników) jest nieodzownym elementem rozwoju pojazdów i jednostek napędowych. Producenci części muszą sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez producentów pojazdów. Hengst Filtration od wielu lat jest wiodącym dostawcą rozwiązań filtracyjnych zarówno w sektorze osobowym, ciężarowym jak również tzw. off-highway, czyli wśród pojazdów i maszyn poruszających się poza drogami utwardzonymi. To dzięki doświadczeniom zdobytym podczas opracowywania rozwiązań na linię produkcyjną pojazdów i maszyn, zdobyliśmy i od lat utrzymujemy wiodącą pozycję na rynku części zamiennych. in. Numery OE filtra to: A 472 184 25 25 i A 473 180 08 09. in.
Konstrukcje filtra marki Hengst - gwarancja optymalnej ochrony silnika
W porównaniu z silnikami do samochodów osobowych, silniki do pojazdów użytkowych - w szczególności wyposażone w wysoko obciążone silniki Diesla różnią się zarówno pod kątem warunków eksploatacji jak i konstrukcji. Silniki pojazdów użytkowych pracują zwykle pod dużym obciążeniem i w wyższych temperaturach niż silniki w autach osobowych. Z punktu widzenia zużycia elementów wewnętrznych silnika duże znaczenie mają pojedyncze cząstki o średnicy od 8 do 60 µm pływające w oleju, ale nie bez znaczenia są też małe cząstki o średnicy poniżej 1 µm szczególnie, gdy ich stężenie jest duże. Konstrukcja i specyfika pracy tych silników powoduje, że w procesie spalania paliwa i oleju powstaje duża ilość sadzy np. w wyniku recyrkulacji gazów spalinowych. obr/min.

Promocje