Ponad 30 lat na rynku

106 sklepów w 3 krajach

Dostawa 24h

Producent Mahle

MAHLE, będąc czołowym globalnym partnerem rozwoju dla przemysłu motoryzacyjnego, oferuje szeroki zakres rozwiązań, w tym silniki, filtry, elektrykę/mechatronikę oraz układy chłodzenia, opierając się na swoim stuletnim doświadczeniu. 

W rzeczywistości, co drugi samochód na świecie zawiera części wyprodukowane przez MAHLE. MAHLE Aftermarket, działający w obszarze części zamiennych, wykorzystuje swoje doświadczenie w produkcji oryginalnego wyposażenia OEM, aby produkować części dla wtórnego rynku motoryzacyjnego. Dostarczają produkty OEM o wysokiej jakości do partnerów handlowych i warsztatów, w tym części silnikowe, filtry, podzespoły układów wyposażenia silnika i układów chłodzenia. W ofercie firmy znajdują się także urządzenia do serwisowania klimatyzacji oraz indywidualne szkolenia. MAHLE posiada  szeroki asortyment produktów, odpowiednio dostosowanych do potrzeb klientów na całym świecie. 

Części do:Ciężarówek, przyczep, naczep
Układ chłodzenia silnika
Układ klimatyzacji
Wyposażenie elektryczne
Części do silników
Układ rozrządu
Filtry
Części do:Samochodów dostawczych

Poradnik

Tuleje cylindrowe z wymiennym pierścieniem ogniowym
W silnikach spalinowych, pracujących z dużymi obciążeniami, producenci stosują tuleje cylindrowe z pierścieniem ogniowym. Pierścień ten znajduje się w górnej części tulei i jest uszczelniony bezpośrednio przez uszczelkę głowicy cylindrów. Siła dociskająca głowicę mocuje i ustala pierścień we właściwej pozycji. Innowacyjnym rozwiązaniem jest to, że wewnętrzna średnica pierścienia ogniowego jest nieznacznie mniejsza (około 0,5 mm) niż otwór tulei cylindrowej. Tłok współpracujący z tego typu tuleją posiada pomniejszoną średnicę korony - obszar tłoka powyżej pierścienia uszczelniającego kontaktujący się z pierścieniem ogniowym. Na początku obracając wałem korbowym ustaw tłok w dolnym martwym położeniu.
Kawitacja - próchnica tulei cylindrowej - powstawanie i zapobieganie
Inżynierowie Mahle są regularnie proszeni o pomoc przez pracowników warsztatów i zakładów remontujących silniki przy diagnostyce uszkodzeń. Spotykają oni przy tym małe otwory, występujące czasami w tulejach cylindrowych.  Te otwory powstają wyłącznie w „mokrych” tulejach, to znaczy tulejach bezpośrednio opływanych przez chłodziwo (typu WN) i zawsze w obszarze płaszcza wodnego, a tam z kolei przede wszystkim w okolicy górnego i dolnego punktu zwrotnego tłoka. Znajdują się one wyłącznie po stronie ciśnienia lub przeciwciśnienia i powiększają się w kierunku do wewnątrz. Czy są to wady odlewu? Czy ewentualnie w żeliwie znalazły się pęcherzyki powietrza podczas odlewania? Nic z tych rzeczy. Jej energia kinetyczna wybija małe cząsteczki z powierzchni tulei.
Porady na skuteczną obsługę układu klimatyzacji
Tuż przed sezonem letnim wyspecjalizowane serwisy samochodowe zajmujące się układem klimatyzacji w pojazdach przeżywają oblężenie. Poruszanie się pojazdem w upalne dni z pewnością wpływa na komfort kierującego ciężarówką, ale ma też znaczący wpływ na bezpieczeństwo. Badania przeprowadzone w warunkach wysokiej temperatury wśród kierowców autobusów wskazują, podobnie jak psychologia przemysłowa, że wysoka temperatura może zmniejszyć pobudliwość ośrodkowego układu nerwowego, osłabić funkcje termoregulacyjne organizmu i sprzyjać udarowi cieplnemu. Gdy temperatura ciała wzrasta powyżej 38°C efekt ten jest jeszcze silniejszy. Jak widzimy komfort termiczny to nie tylko wygoda, ale wręcz przymus. Pomogą nam w tym poniższe porady. 1. 2. 3.