Ponad 30 lat na rynku

106 sklepów w 3 krajach

Dostawa 24h

Producent Textar

Textar od ponad 100 lat jest uważany za producenta najwyższej jakości materiałów ciernych.

Został założony w 1913 roku jako spółka handlowa, a obecnie jest marką Grupy TMD Friction, znana na całym świecie z wysokiej jakości produktów, zapewniających optymalne bezpieczeństwo i maksymalny komfort hamowania. Textar oferuje klocki hamulcowe oraz okładziny hamulcowe do 100% wszystkich europejskich pojazdów użytkowych, będąc jednocześnie najbardziej znaną na świecie marką okładzin hamulcowych do samochodów użytkowych oraz wiodącym dostawcą klocków i szczęk na montaż fabryczny oraz niezależny rynek części zamiennych.

Textar zapewnia poziom skuteczności i bezpieczeństwa, którego mogą zagwarantować tylko oryginalne części. Dlatego aż 70% wszystkich pojazdów użytkowych w Europie jest fabrycznie wyposażonych w okładziny hamulcowe Textar. Innowacyjnym rozwiązaniem są nowe, lekkie klocki hamulcowe Textar, które łączą wysoki poziom bezpieczeństwa z trwałością. Ich wyjątkowo wytrzymała i lekka konstrukcja przyczynia się do obniżenia zużycia paliwa oraz emisji szkodliwych substancji, stanowiąc lepsze rozwiązanie dla użytkownika i środowiska naturalnego.

Textar jest synonimem bezpieczeństwa i poświęca nawet 3 lata na opracowanie nowego typu okładzin hamulcowych. Zanim trafią one na rynek, poddawane są najbardziej rygorystycznym testom, które przewidują nawet 300000 kilometrów przebiegu oraz 2000 godzin badań na stanowisku dynamometrycznym. Badania homologacyjne są przeprowadzane w warunkach rzeczywistych, a rozwój i konstrukcja uwzględniają wymagania w zakresie hałasu, wibracji oraz komfortu jazdy.

TMD Friction, spółka w całości należąca do Nisshinbo Holdings Inc, jest liderem w produkcji materiałów ciernych dla branży motoryzacyjnej na OE i niezależny rynek części zamiennych. W swoim portfolio firma ma produkty przeznaczone do samochodów osobowych i użytkowych, a także oferuje rozwiązania dla pojazdów sportowych i dla przemysłu. TMD Friction zaopatruje światowy rynek OE oraz części zamiennych w marki Textar, Mintex, Don, Pagid, Cobreq, Nisshinbo i Bendix, a oprócz tego opracowuje i produkuje okładziny cierne dla przemysłu pod marką Cosid. Firma zatrudnia 4500 pracowników.Części do:Ciężarówek, przyczep, naczep
Układ hamulcowy
Wyposażenie elektryczne
Akcesoria
Części do:Samochodów dostawczych

Poradnik

Montaż okładzin do hamulców bębnowych w pojazdach użytkowych
NitowanieUżywane materiały na okładziny muszą spełnić wymagania określone przez producenta oryginalnych elementów lub cechować się jakością zatwierdzoną przez KBA. Okładziny hamulcowe Textar są dostępne w szerokim asortymencie praktycznie do wszystkich zastosowań. Materiał nitów: Najczęściej stosowane materiały to stal, mosiądz i miedź.  Dobór nitów Należy dobrać nity o kształcie dopasowanym do kształtu otworów. Długość nitów można obliczyć według wzoru: 3575 nit półrurkowy A = 0,5 – 0,75 * d DIN 7338 rurkowy A = 0,8 – 1,0 * d Przykład: W przypadku nitu do mocowania okładzin hamulcowych wg DIN 7338 o średnicy d = 8 mm trzon nitu A nie powinien wystawać z otworu w szczęce mniej, niż 0,8 x 8 mm = 6,4 mm i więcej, niż 8 mm.
Wymiana płynu hamulcowego
W większości nowoczesnych układów hamulcowych do przenoszenia ciśnienia hydraulicznego wytworzonego w głównym cylindrze do zaciskaczy i cylindrów hamulcowych używane są syntetyczne płyny hamulcowe. Właściwości płynu mają więc ogromne znaczenie dla całego układu hamulcowego. W związku z płynami hamulcowymi należy unikać używania słowa „olej hamulcowy“, ponieważ nawet najmniejsze zanieczyszczenie olejem może spowodować zniszczenie elementów gumowych układu hamulcowego, a tym samym doprowadzić do jego awarii. Właściwości fizyko-chemiczne płynów hamulcowych są ustalone w obowiązujących w wielu krajach przepisach SAE J 1703 (Society of Automotive Engineers). Norma DOT 5. Ponieważ płyny hamulcowe wg DOT 5. 1). 1.
Demontaż okładzin do hamulców bębnowych w pojazdach użytkowych
Demontaż zużytych okładzin hamulcowych Do wypchnięcia nitów należy użyć nitownicy, najlepiej z napędem hydraulicznym. Narzędzie do wypychania musi pasować pod względem średnicy do średnicy nitu. Dzisiejsze urządzenia do wyciągania nitów są uniwersalne i mogą być używane zarówno do nitów rurkowych, jak i półrurkowych. Użycie nieodpowiedniego urządzenia może spowodować uszkodzenie szczęk hamulcowych. Inne możliwości Jeżeli nie ma możliwości skorzystania z nitownicy lub do usunięcia są nity pełne, zalecamy wykonać następujące czynności (rys. 2). Zdrowie i środki bezpieczeństwaPył hamulcowy jest wzbogacony drobnym wdychanym pyłem i jest on szkodliwy dla zdrowia.