Ponad 30 lat na rynku

106 sklepów w 3 krajach

Dostawa 24h

Producent ZF

ZF Aftermarket to międzynarodowy dostawca oryginalnych części samochodowych na rynku zamienników.

Firma ta oferuje szeroki wybór produktów, takich jak elementy układu hamulcowego, układ kierowniczy, skrzynie biegów, systemy bezpieczeństwa, rozwiązania elektroniczne i układy przeniesienia napędu, zapewniając niezrównane połączenie jakości, wartości i bezpieczeństwa, które spełnią wymagania klientów z każdego zakątka świata. ZF Aftermarket koncentruje się na innowacjach, aby sprostać rosnącym wymaganiom rynku, który rozwija się nieustannie i staje się coraz bardziej cyfrowy. Firma ta dąży również do nawiązywania długotrwałych partnerstw, w których klienci mogą mieć pewność, że na ZF Aftermarket można polegać. Dział Aftermarket ZF Friedrichshafen AG opiera się na silnych markach, takich jak Lemförder, Sachs, TRW i WABCO. Firma ta oferuje również zaawansowane rozwiązania łączności do zarządzania mobilnością cyfrową oraz globalną sieć serwisową, która gwarantuje osiągi i wydajność pojazdów przez cały okres ich eksploatacji. ZF Aftermarket jest liderem na rynku części zamiennych i rozwiązań dla flot, a także preferowanym partnerem dla klientów flotowych i aftermarketowych na całym świecie.

 

Części do:Ciężarówek, przyczep, naczep
Skrzynie biegów i mosty
Układ chłodzenia silnika
Wyposażenie elektryczne
Filtry
Sprzęgła
Akcesoria

Poradnik

ZF [pro]Service nowy koncept kierowany do warsztatów serwisujących pojazdy użytkowe
We wrześniu 2023 roku ZF Aftermarket rozpoczął wdrożenie nowatorskiego projektu, który skierowany jest do profesjonalnych warsztatów zajmujących się obsługą pojazdów ciężarowych, przyczep, naczep i autobusów. Aby nawiązać współpracę z tym projektem, warsztaty mogą zarejestrować się bezpłatnie na stronie ZF [pro] Service. Uczestnicy tego innowacyjnego rozwiązania otrzymają szeroki zakres korzyści, wsparcie techniczne oraz dostęp do specjalnych programów szkoleniowych, co jest wynikiem połączenia dwóch czołowych firm zajmujących się dostarczaniem rozwiązań i technologii dla pojazdów użytkowych: ZF i WABCO. Korzyści dla partnerów ZF [pro]Service. Dostęp do profesjonalnego know-how. zf. com/
Skrzynie biegów do pojazdów użytkowych
Od kilku miesięcy oferta części zamiennych ZF Service do manualnych skrzyń biegów w segmencie aut użytkowych typu Ecolite, Ecomid i Ecosplit oraz do zautomatyzowanych skrzyń AS Tronic dostępna w sieci sprzedaży Autos bardzo dynamicznie się powiększa. ZF Services posiada w stałej ofercie ponad 100 tysięcy części zamiennych do wszystkich typów przekładni. Zapewniają one właściwe funkcjonowanie skrzyń biegów. Oryginalne części zamienne oferowane przez ZF Services to te same komponenty, które stosowane są na pierwszy montaż. Produkowane są z tych wysokiej jakości komponentów i przechodzą ten sam rygorystyczny proces weryfikacji. W pełni zsynchronizowana wersja szesnastobiegowa świetnie sprawdza się w pojazdach budowlanych i specjalnych.
Właściwa wymiany tarcz hamulcowych
Zachowaj rozwagę podczas wymiany tarcz hamulcowych. Jeżeli tarcza hamulcowa osiągnie grubość poniżej zdefiniowanej minimalnej grubości, należy ją wymienić. Przed zamontowaniem tarczy hamulcowej należy dokładnie oczyścić piastę. Zaleca się dokręcić śruby mocujące momentem obrotowym określonym przez producenta pojazdu. Jeżeli tarcza hamulcowa osiągnie grubość poniżej zdefiniowanej minimalnej grubości, należy ją wymienić. Obejmuje on: czujniki, układy hamulcowe, kierownicze i napędowe, poduszki powietrzne i elektroniczne jednostki sterujące. Przekładając jakość części oryginalnych na rynek części zamiennych, ZF Aftermarket aktywnie wspiera bezpieczeństwo na drogach. Tarcze hamulcowe podlegają bardzo dużym obciążeniom mechanicznym i termicznym.