Nowa marka klocków hamulcowych od amerykańskiego potentata MAT

Motoryzacja stanowi jeden z najistotniejszych segmentów działalności koncernu. Obecnie MAT jest największym dostawcą części zamiennych w sektorze motoryzacji na rynku amerykańskim. Działa także w Europie i Azji. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu holding wprowadził na rynek nową markę klocków hamulcowych dla samochodów ciężarowych - Kruse.

Kruse

Jakość produktów marki Kruse potwierdzają liczne certyfikaty - m.in. ISO 9001, homologacje R90, a także certyfikat EAC. Klocki hamulcowe produkowane są tylko z surowców dostarczanych przez zaufanych dostawców i według innowacyjnej technologii. Nowoczesna metoda produkcji pozwala na uzyskanie produktu o doskonałych parametrach użytkowych. Producent stosuje specjalną, trzecią warstwę - tzw. podsypkę. Jej zadaniem jest silniejsze związanie płytki z materiałem ciernym.

Do produkcji swoich wyrobów MAT Holdings używa 32 mieszanek ciernych, które nie tylko są bezazbestowe, ale również nie zawierają ołowiu, tlenku rtęci, kadmu i chromu VI. Dzięki temu spełniają wysokie wymagania ekologiczne ELV. Od wielu lat producent prowadzi również intensywne badania nad wdrożeniem produktów o bardzo niskiej zawartości miedzi (poniżej 0,5%).

Duże znaczenie dla firmy mają także badania i rozwój. Koncern cały czas inwestuje w nowe wyposażenie laboratorium - nowy sprzęt do badań stanowiskowych, dynamometrycznych, aparaturę do badań surowców i końcowych wyrobów.

Jak wiadomo, jakość wszystkich elementów układu hamulcowego ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa jazdy. Każdy z dostawców zapewnia więc o wysokich standardach swoich produktów, jednak nie każdy podaje, jakim konkretnym badaniom poddawane są oferowane przez niego części. Nie każdy dostawca legitymuje się też międzynarodowymi certyfikatami, które stanowią formalne potwierdzenie wysokich standardów produkcji.

Przedstawiciele marki Kruse podkreślają, że firma prowadzi pełen program badań, które są niezbędne w procesie dopuszczenia materiału do produkcji. Badane są właściwości fizyczne i mechaniczne według standardów ISO oraz za pomocą wewnętrznych metod, opracowanych przez specjalistów firmy.

Oferta klocków hamulcowych marki Kruse do samochodów ciężarowych jest dostępna również w sieci Autos. W tej chwili znajdą Państwo w naszej ofercie blisko 40 referencji przeznaczonych m. in. do takich marek jak Volvo, Renault, Mercedes, MAN, Scania, Iveco, DAF oraz do wielu naczep.

PROMOCJE

ODDZIAŁY


Oddziały XLS
Pobierz