Podzespoły układu napędowego do maszyn budowlanych

W skład układu napędowego wchodzą wszelkie mechanizmy, które odpowiedzialne są za branie udziału w procesie przekazywania mocy obrotowej z silnika na koła pojazdu. W naszym sieci Autos znajdziesz szeroki wybór tych podzespołów od wiodących producentów. Nasza oferta skierowana jest do właścicieli maszyn budowlanych firm JCB, CATERPILLAR, KOMATSU, VOLVO, CASE oraz mostów CARRARO. Są to bardzo wymagające pojazdy, dlatego oferowane przez nas podzespoły cechują się wysoką jakością i trwałością liczoną w latach bezawaryjnej pracy.

katalog części pdf 1
katalog części www 1
katalog części 1

katalog części pdf 1
katalog części www 1
katalog części

Łożyska do maszyn budowlanych

Łożyska są częściami maszyn budowlanych, które umożliwiają wykonywanie ruchu obrotowego, co ma bezpośredni wpływ na wprawienie w ruch jednostki napędowej. To istotne podzespoły, bez których praca silnika nie byłaby możliwa.

Uszczelniacze układu napędowego do maszyn budowlanych

Uszczelniacze układu napędowego odpowiadają za szczelność pomiędzy wszelkimi elementami, co ma bezpośredni wpływ na pracę jednostki napędowej. Nie pozwalają na wyciek oleju, co mogłoby prowadzić do bardzo kosztownych w skutkach awarii.

Półosie do maszyn budowlanych

Półosie układu napędowego to elementy łączące skrzynię biegów z piastą koła, co pozwala na przeniesienie momentu napędowego z silnika na koło maszyny budowlanej. Bez półosi byłoby to niemożliwe, dlatego też odgrywa ona niezwykle istotną rolę w każdym układzie napędowym.

Wały do maszyn budowlanych

Wały w układzie napędowym pełnią kluczową rolę, gdyż przenoszą napęd z silnika do mostu napędowego. To od nich w dużej mierze uzależniona jest prawidłowa praca jednostki napędowej.

Krzyżaki do maszyn budowlanych

Krzyżaki to elementy układu napędowego, które odpowiadają za przeniesienie momentu napędowego. Wymagają okresowej wymiany, która może być spowodowana korozją, bądź uszkodzeniem mechanicznym.

Tarczki cierne do maszyn budowlanych

Tarczki cierne to drobne elementy układ napędowego występujące min. w koszach skrzyni biegów, które odgrywają kluczową rolę w prawidłowej pracy każdej maszyny budowlanej. Bez tego podzespołu nie byłaby możliwe sprawne przemieszczanie maszyny budowlanej. Należy pamiętać o stosowaniu odpowiedniego oleju dla długotrwałej i bezproblemowej pracy tarczek ciernych. Nasi sprzedawcy w oddziale sieci Autos pomogą Ci go poprawnie dobrać!

Przekładki do maszyn budowlanych

Przekładki tarczek ciernych do maszyn budowlanych są ważnym elementem układu napędowego, należy pamiętać o ich weryfikacji podczas wymiany tarczek ciernych. Tarcze przekładkowe zapewniają odpowiednie odległości pomiędzy tarczkami ciernymi, muszę również być wykonane z odpowiedniego materiału.

Drążki kierownicze do maszyn budowlanych

Bezpieczne działanie maszyny budowlanej uzależnione jest od sprawnych drążków kierowniczych, bowiem łączą one zwrotnicę koła z całym układem kierowniczym. Wymagają częstej kontroli i mają ogromny wpływ na bezpieczne i komfortowe prowadzenie maszyny.

Podzespoły zwolnicy do maszyn budowlanych

Zwolnica jest dodatkową przekładnią zębatą, która zwiększa przełożenie końcowe bez konieczności zwiększania rozmiaru innych mechanizmów. Z względu na swoje działanie ma duży wpływ na wytrzymałość pozostałych jej podzespołów.

Podzespoły mechanizmu różnicowego do maszyn budowlanych

Mechanizm różnicowy to inaczej zwany dyferencjał, który pełni istotną rolę w układzie napędowym, gdyż przekazuje jednakowy moment obrotowy na koła, niezależnie od napotkanego przez nie oporu.

Pompy transmisyjne do maszyn budowlanych

Pompy transmisyjne to ważne podzespoły układu napędowego w maszynach budowlanych, które są pojazdami niezwykle wymagającymi i narażonymi na intensywną eksploatację. Warto zatem wyposażyć je w najwyższej jakości części zamienne.

Flansze do maszyn budowlanych

Flansze służą do montowania wału napędowego w koparkach i maszynach budowlanych. Jest to bardzo ważna funkcja, dlatego istotne jest, by była wysokiej jakości i odporna na trudne i ciężkie warunki.

Aby zapytać o dostępność produktu, skontaktuj się z jednym z oddziałów AUTOS:

NOWY
            KATALOG CZĘŚCI
DO MASZYN BUDOWLANYCH
FILIE

FILIE XLS
Pobierz